רופא ילדים - איך בוחרים רופא ילדים


נראה כי הורים שונים הולכים אל קיצונויות שונות בעת בחירתם ברופא ילדים.

חלקם פשוט בוחרים את הרופא הילדים הקרוב ביותר לביתם, או בוחרים רופא ילדים באופן אקראי מתוך רשימה של רופאים בקופה שלהם. אחרים עושים מחקר מפורט ומנהלים ראיון שבו שואלים מהרופא הילדים הפוטנציאלי כל מיני שאלות.

כאשר בוחרים רופא ילדים, כדאי להימנע מקיצוניות ולוודא שאתה "אוהב" את הרופא ילדים החדש שלך, ולוודא שהוא מסכים אתכם על נושאים חשובים כגון הורות, הנקה, משמעת, שימוש יתר באנטיביוטיקה וכו'.החשיבות של בחירת רופא ילדים :


בחירת רופא הילדים הנכון בשבילכם, זוהי החלטה חשובה יותר מאשר שרוב ההורים חושבים. בעוד אתה יכול פשוט להחליף רופא (אם אתה לא "מסתדר" עם שלך), אם הילד שלך חולה באמת, הרופא הראשון שאתה רואה יכול להיות זה שעושה החלטות מאד חשובות בעבור הילד, או, להפך, זה שיכול לפספס בעיה בעלת סכנת חיים פוטנציאלית.

אז גם אם יש לך תינוק בריא שרק נולד או ילד עם התקררות פשוטה או דלקת אוזניים, את צריכה לחשוב היטב על מי שאת רוצה שיטפל בו, רק במקרה והבעיות הרפואיות שלו קצת יותר רציניות ממה שאת חושבת.המלצות:


דרך נפוצה של הורים לבחור רופא ילדים היא לקבל המלצה מחבריהם או בני משפחה. זוהי כנראה אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור רופא, אבל כאשר מישהו אומר לכם כי הוא אוהב רופא מסוים, הקפדי לשאול מדוע. לכל הורה יש צרכים שונים, ואת עשויה להיות מופנית אל רופא מסוים בשל סיבות שאינם מתאימות לך. לדוגמה, יש הורים שמעדיפים רופא שעובד מהר כדי שיוכלו "לברוח" מהמרפאה או משרד במהירות ויש כאלה שמעדיפים רופא שנע לאט יותר ומבלה איתם יותר זמן במהלך הביקור ולא "מפריע" להם להעביר זמן רב במרפאתו.

אז רצוי לנסות להבין את הסיבה או ההסבר שיושב מאחורי ההמלצה, כדי לוודא למה מישהו אוהב או לא אוהב את רופא הילדים שלו.נושאים פראקטיים


עניינים חשובים מעשיים בעת בחירת רופא ילדים, כוללים:


• האם אתם יכולים להגיע אליו לביקור מרגע לרגע, או ביום הראשון של מחלה?
• האם אתם יכולים להגיע אליו לביקור בשעות מאוחרות\סופי שבוע?
• מה קורה אם אתם זקוקים לעצות בשעות מאוחרות?
• באיזה מרפאות\בתי חולים רופא הילדים עובד?
• כמה רופאים עובדים במרפאה? האם אתם תבקרו תמיד אצל הרופא האישי שלכם?

עוד עניין מעשי הוא לשקול אם את רוצה ללכת ל"קבוצת רופאים" או רופא שעובד "לבד". היתרון אצל רופא יחיד או רופא ילדים אשר עובד לבד הוא שאת יכולה להיות בטוחה כי תוכלי תמיד לראות את הרופא שלך. החיסרון הוא שאם רופא הילדים שלכם לוקח קצת זמן חופש, בין אם לחופשה ארוכה או לחצי יום, ייתכן שתצטרכו להמתין לפגישה.


אצל "קבוצת רופאים", יש יתרון שניתן לראות רופא אחר אם הרופא שלכם לא פנוי\לא נמצא.

זכויות שמורות אתר רופא ילדים פרטי